قوانین و مقررات

قوانین پیش رو، راهنما ها، دستورالعمل ها، مرامنامه و مطالبی که در این سایت، پیش روی شما قرار داده شده است، یک قرارداد قانونی است بین شما (“شما” = “کاربر”) و سایت ما که به آن از این به بعد “قوانین” می گوییم. با ورود به سایت ما و سایت های وابسته و زیر مجموعه ها، ساب دامنه ها (“سایت”)، شما موافقت خود را با این قوانین اعلام می دارید. سایت ما این حق را برای خود محفوظ می دارد تا در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند. اصلاحیه ها از زمان ثبت در سایت معتبر می باشند.

بررسی کلی

سایت ما، صرفا به عنوان یک واسطه بین کارفرما و پیمانکار (“فریلنسرها”) بوده و نقش یک بنگاه را ایفا می کند. فریلنس انجین ، بازار کار آنلاین و پلتفرم برون سپاری و جمع سپاری است که به (“کارفرمایان”) این امکان را می دهد تا پروژه های خود را برون سپاری کنند و فریلنسرها با انجام پروژه ها، کسب درآمد کنند. سایت شامل امکاناتی است که به کاربران کمک می کند بتوانند به راحتی با یکدیگر کار کنند.

امکانات کارفرمایان: ایجاد پروفایل، ایجاد پروژه، جستجوی فریلنسر، گفتگوی آنلاین، سپردن پروژه به فریلنسر، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه.
امکانات فریلنسرها: ایجاد پروفایل، ثبت نمونه کار، انتخاب مهارت، پلن های عضویت، ارسال پیشنهاد، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه، دریافت وجه.

ثبت نام

تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات سایت استفاده کنند، به استثنای اشخاص با سن کمتر از ۱۸ سال. برای استفاده از سایت، می بایست موافقت خود را با تمامی قوانین سایت اعلام کنید. شما موافقت می کنید (۱) طبق قوانین، دستورالعمل ها، و مرامنامه سایت رفتار کنید و به موارد گفته شده عمل کنید (۲) مسئولیت مالی استفاده از سایت، خریدها، خدمات دریافت شده را بر عهده بگیرید (۳) تعهدات خود را در قبال پروژه ای که دارید انجام دهید، مگر اینکه این تعهدات خلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران یا سایت ما باشد.
شما مجاز به ساختن بیش از یک حساب کاربری برای استفاده از امکانات کارفرمایی یا فریلنسر نمی باشید. با یک حساب کاربری از هر دو این امکانات می توان به راحتی استفاده کرد. ایجاد دو حساب کاربری در سایت مجاز نمی باشد.
در هنگام ثبت نام از شما درخواست می شود تا نام کاربری و رمز عبور برای حساب خود انتخاب کنید. شما بصورت کامل در حفظ و نگهداری رمز عبور خود مسئول هستید. ما با مشاهده هرگونه فعالیت در حساب شما چنین برداشت خواهیم کرد که شما یا فردی که از طرف شما اجازه دسترسی به او داده شده است وارد حساب کاربری شما شده است.
درصورت مشکوک شدن به دسترسی غیر مجاز به حساب خود، بلافاصله از طریق بخش پشتیبانی به ما اطلاع دهید.
هرکدام از پلن ها تعداد مشخصی پیشنهاد دارند. فریلنسرها از این امکان برای ارسال پیشنهاد روی پروژه ها استفاده می کنند. درصورت به پایان رسیدن محدودیت پیشنهاد در ماه، می توانید عضویت خود را به پلن بالاتر ارتقا دهید. با ارتقا به پلن بالاتر، امکانات پلن بالاتر اضافه خواهد شد، اما زمان عضویت تغییر نخواهد کرد. پونیشا این حق را برای برای خود محفوظ می دارد تا مبلغ عضویت یا تعداد پیشنهادهای ماهانه را در هر زمان تغییر دهد.
پلن فروخته شده پس گرفته نخواهد شد و هیچ وجه و مبلغی بعد از خرید بازگردانده نمی شود.

روابط

کارفرما و فریلنسر

برای انجام پروژه در سایت ما، کارفرما و پیمانکار بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. بصورتی که بعد از ارسال پیشنهاد، کارفرما بهترین پیشنهاد یا پیشنهادها را انتخاب، و فریلنسر انجام پروژه را قبول می کند. کارفرما موافقت می کند خرید کند، و فریلنسر موافقت می کند که سرویس و باقی ملزومات را طبق توافق پیش رو تحویل دهد (a) قرارداد بین کارفرما و فریلنسر شامل توضیحات پروژه، پیشنهاد فریلنسر، و باقی شرایط و قوانینی است که بین کارفرما و فریلنسر در سایت توافق شده، (b) قوانین سایت، (c) و هر مطلب و فایل دیگری که در سایت آپلود شده و مورد توافق طرفین قرار گرفته شده باشد، می باشد. شما موافقت می کنید که وارد هیچ توافقی که قوانین سایت را نقض کند نشوید. هر توافقی که قوانین سایت را نقض کند باطل است. کارفرما مسئولیت مدیریت، بررسی، پیگیری و پرداخت در زمان مقرر برای دریافت نتیجه مطلوب را بر عهده دارد و فریلنسر مسئولیت ارائه خدمات با کیفیت در زمان مقرر بر اساس توافق انجام شده را بر عهده دارد. کارفرما و فریلنسر هر دو موافقت می کنند در جهت انجام اجرای توافق با یکدیگر همکاری، و منصفانه رفتار کنند.
کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که هر کدام به عنوان فردی مستقل رفتار می کنند. فریلنسر به عنوان یک پیمانکار مستقل، سرویس خود را ارائه می کند و هیچ رابطه شراکت، کارفرما و کارمند، مشارکت، نماینده یا هر چیز دیگری بین کارفرما و فریلنسر یا بین سایت با کارفرما و فریلنسر وجود ندارد.

کاربران و سایت

سایت طرف حساب در توافقات، قرادادها و درخواست های پروژه ها بین کارفرما و فریلنسر نیست. سایت ما هیچ کنترلی روی پروژه ها ندارد و از جزئیات آن آگاه نیست. سایت ما مواردی از قبیل کیفیت انجام پروژه، امنیت و قانونی بودن سرویس تحویل داده شده، درست و دقیق بودن پروژه های ثبت شده، سطح دانش، پیشینه یا توان کاربران، اطمینان از انجام کار توسط فریلنسر، توان مالی کارفرما برای پرداخت بعد از انجام پروژه، یا اینکه فریلنسر یا کارفرما پروژه را تا انتها ادامه خواهند داد یا خیر، را تضمین نمی کند. سایت ما مسئول رفتار فریلنسرها نیست و فریلنسرها کارمندان ما نمی باشند. تمام حقوق و تعهدات خرید و فروش خدمات بین کارفرما و فریلنسر خواهد بود. سایت هیچ وسیله یا ابزاری برای انجام پروژه ها در اختیار فریلنسرها قرار نخواهد داد. کارفرما و فریلنسر می بایست با یکدیگر تمام مسائلی که مربوط به حقوق و تعهدات می باشد را حل و فصل کنند.
کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که ارزش، اعتبار و حسن نیت سایت، بستگی به عملکرد آنها در انجام پروژه دارد. به همین خاطر سایت ما به عنوان یک شخص سوم بر پروژه ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به موقع تعهدات خود را اجرا کنند.
هر نوع استفاده شما از سایت، شما را به شریک، نماینده، و شعبه بین شما و سایت ما تبدیل نخواهد کرد.
ثبت سفارش
لطفا سفارش خود را به صورت کامل و با جزییات ثبت نمایید.
زیرا مجریان بر اساس خواسته های شما در فرم ثبت سفارش اقدام به ارائه پیشنهاد می کنند.
زمان ثبت سفارش
 دنیای کار به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته آماده خدمت رسانی و دریافت سفارش می باشد.
زمان بررسی سفارشات و پاسخگویی به مشتری
کلیه سفارشات در اسرع وقت مورد بررسی قرار گرفته و در کمتر از ۲۴ ساعت نتیجه به مشتری اعلام خواهد شد.
رعایت حریم خصوصی
اطلاعات شخصی مشتری نظیر نام، ایمیل، شماره تماس و … نزد سایت محفوظ مانده
و به هیچ عنوان در اختیار شخص ثالث قرار نخواهد گرفت.
نحوه پرداخت
پس از توافق اولیه  از لحاظ هزینه و زمان، مشتری می بایست  برای شروع کار؛ کل مبلغ قرارداد را به عنوان گرو از طریق درگاه آنلاین و یا شماره کارت های بانکی که  توسط گروه پشتیبانی دنیای کار در اختیار مشتریان قرار میگیرد  اقدام به پرداخت  نماید. بعد از اتمام کار توسط مجری، به مشتری اطلاع داده خواهد شد که برای تحویل پروژه ، اقدام به تسویه کامل و سپس دریافت پروژه نماید.
قوانین حل اختلاف

  • از آنجایی که پروژه ها توسط مجریان انجام می پذیرد و دنیای کار صرفا رابط میان مشتری و مجری است، در مواردی ممکن است روند انجام پروژه بنا به هر دلیلی با مشکل مواجه شود،در این صورت دنیای کار تلاش خواهد نمود تا پروژه را به سایر کارشناسان برای ادامه و یا انجام پروژه از ابتدا واگذار نماید. در صورتی که این امر نیز امکان پذیر نباشد، هزینه پرداخت شده تماما عودت خواهد شد.
  • در صورت واگذاری پروژه به مجری دیگر، تمام تلاش براین است که پروژه با قیمت توافق شده قبلی صورت پذیرد، اما در مواردی که مجری جدید حاضر به انجام پروژه با قیمت قبلی نباشد، قیمت جدید به مشتری اعلام شده و در صورت تایید، پروژه توسط مجری جدید انجام خواهد شد.
  • درصورت بروز اختلاف بر سر کیفیت پروژه، تنها مرجع معتبر جهت حل اختلافات بین طرفین فقط تیم داوری دنیای کار می باشد. و مجری و یا مشتری حق پیگیری شکایت از مراجع دیگر را ندارند. هر دو طرف متعهد می شوند رای نهایی تیم داوری را پذیرفته و به آن عمل نمایند. در صورتی که در شکایت احتمالی حق به مشتری داده شود ما این حق را برای خود محفوظ می دانیم تا یک بخش و یا کل مبلغ پرداختی را به حساب مشتری بازگردانیم، و بالعکس اگر رای به نفع مجری صادر شود ما این حق را برای خود محفوظ میدانیم که بخش یا کل مبلغ پرداختی مشتری را به حساب مجری واریز نماییم
  • لازم به ذکر است ملاک فقط خواسته های شما در فرم اولیه ثبت سفارش ، قبل از عقد قرارداد و به صورت مکتوب می باشد نه مکالمه های تلفنی .

انصراف از انجام پروژه
مشتری:

  • مشتری می تواند در هر زمان از انجام پروژه انصراف دهد. بدیهی است که هزینه قسمت های انجام شده کسر و مابقی مبلغ عودت داده خواهد شد.

مجری:

  • درصورتی که مجری پس از پذیرش پروژه بنا به هردلیلی قادر به انجام پروژه نبود، بایستی در سریع ترین زمان ممکن نوین قلم را از موضوع مطلع نماید تا گروه نسبت به جایگزینی مجری اقدام نماید. در صورتی که امکان جایگزین نمودن مجری وجود نداشته باشد و یا جایگزینی موجب تاخیر در تحویل پروژه گردد، برای مجری مورد نظر امتیاز منفی منظور شده و مجری جریمه خواهد شد.

ممنوعیت ارتباط مستقیم مجری و مشتری
تجربه ما نشان داده است که اغلب ارتباط مستقیم مشتری و مجری منجر به ایجاد اختلاف می شود. چرا که دنیای کار به صورت مستقیم بر روی مجریان کنترل ندارد. اغلب در ارتباط مستقیم میان مجری و مشتری قرارهایی جدا از سفارش اولیه گذاشته می شود که باتوجه به عدم اطلاع دنیای کار و اینکه اینگونه قراردادها خارج از چارچوب نوین قلم می باشد، گاها موجب تضعیف حقوق مشتریان و مجریان محترم می گردد. برای مثال تعریف پروژه اضافی، پروژه جدید و درنهایت پرداخت مستقیم به مجری تجربه های تلخی برای مشتریان و بعضا مجریان ایجاد نموده است. در مواردی مجری پس از پرداخت دیگر پاسخگوی مشتری نبوده و درمواردی مشتری بعد از دریافت کار از واریز حق الزحمه مجری امتناع نموده است. لذا بر همین اساس ارتباط مستقیم مجری و مشتری ممنوع می باشد.
جهت ارتباط با ما از طریق شماره ۰۹۳۷۴۶۴۰۰۱۱ با واتساپ ارتباط برقرار کنید یا از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۲۲:۰۰ پاسخگوی شما هستیم
ضمانت پروژه
 کلیه سفارش های انجام شده ظرف مدت ۴۸ ساعت بعد از تحویل به مشتری در صورت داشتن هر گونه ایراد و مغایرت نسبت به موارد مندرج در ثبت سفارش اصلاح خواهند شد.
*نکته بسیار مهم۱: در هنگام ثبت سفارش خواسته های خود را دقیق و شفاف بیان نمایید. زیرا ملاک فقط موارد مطرح شده در فرم ثبت سفارش است. و سایر موارد مطرح شده در مکالمات تلفنی از نظر دنیای کار به هیچ عنوان معتبر نمی باشد.
*نکته بسیار مهم۲: پس از گذشت ۴۸ ساعت از زمان تحویل پروژه، وجه پرداختی مشتری که نزد سایت به امانت می باشد، به حساب مجری واریز خواهد شد؛ در صورت عدم بررسی پروژه در زمان مقرر و عدم اطلاع رسانی وجود نقص در پروژه در مدت زمان تعیین شده، دنیای کار تحت هیچ شرایطی مسئولیتی نخواهد داشت و مسئولیت موارد پیش آمده تماما به عهده مشتری می باشد.
هرگونه پرداخت خارج از دنیای کار خلاف قوانین سایت است و در صورت مشاهده، بدون اخطار حساب کاربری فرد خاطی و فردی که این تخلف را گزارش نکرده است مسدود می شود.